اعضای تیم دادستانی 

پیام اخوان(کانادا)

پیام اخوان، استاد حقوق دانشگاه مک گیل کانادا است که در زمینه های حقوق عمومی بین المللی، حقوق جزایی بین المللی و عدالت انتقالی، به طور خاص به حقوق بشر و چند فرهنگی، تعقیب جنایات جنگی، اصلاحات در سازمان ملل و جلوگیری از نسل کشی به تحقیق و تدریس اشتغال دارد.
پیام اخوان مقالات بسیاری در مجلات پیشرو بین المللی به چاپ رسانده است. از جمله این مقالات، مقاله ای است با عنوان مژده شهریاری(کانادا)

 مژده شهریاری در سال ١٩٩١، با دو لیسانس در رشته های جامعه شناسی و فیلم و تئاتراز دانشکده هنر دانشگاه بریتیش کلمبیا، فارغ التحصیل شد. مژده شهریاری، در سال ١٩٩٤ موفق به اخذ فوق لیسانس در رشته هنرهای زیبا در مطالعات فیلم از دانشگاه بریتیش کلمبیا شد. مژده، در سال ٢٠٠٠ از دانشکده حقوق بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شد. 
مژده، دارای تجارب زیادی به عنوان وکیل و به عنوان تصمیم گیرنده در هیئت مدیره امور مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRB) است. مژده شهریاری، به طور جامع در روزنامه های محلی و هم چنین بر روی شبکه جهانی اینترنت در باره بسیاری از مسائل از جمله سیاست، حقوق بشر، زنان و هنر مقالاتی به چاپ رسانده است. علاوه بر این، او درموارد متعددی درباره انواع موضوعات گوناگون، اعم از هنر، عدالت اجتماعی و مسائل حقوقی سخنرانی کرده است. 
مقدم بر انتصاب او از سوی دولت فدرال کانادا در هیئت مدیره امور مهاجرت و پناهندگی (( IRB، تمرکز فعالیت های حقوقی وی در امور پناهندگی، مهاجرت، حقوق بشر و قانون آزادی های مدنی است. وی، عضو برجسته جامعه حقوق بریتیش کلمبیا، عضو کانون وکلای کانادا و عضو کانون وکلای پناهنده کانادا است. سرجفری نایس(انگلستان)

سر جفری نایس وکیل ارشد بریتانیائی است. وی در سال ٢٠١٢ به پروفسوری حقوق در کالج گرشهام منسوب شد. از سال ١٩٨٤ به صورت پاره وقت به قضاوت اشتغال داشته است. در سال ٢٠٠٩ به معاونت کانون وکلای استاندارد انتخاب شد. سر جفری نایس، دادستان دادگاه جنایی بین المللی(ICTY) در رابطه با یوکسلاوی سابق بوده است. 
بخش عمده فعالیت های حقوقی نایس از زمان حضورش در آی سی تی وای، مریوط به پرونده های دادگاه جنائی بین المللی(ICC) و گروه های صدمه دیده به طور رایگان بوده است که پرونده آنان در دادگاه بین المللی مورد بررسی قرار نمی گرفتند، از جمله، گروه هائی از ایران و برمه بوده است.گیسو نیا(آمریکا)

گیسو نیا، تجارب گسترده ای در زمینه عدالت کیفری بین المللی و آگاهی از مسائل حقوق بشر در ایران و خاور میانه بزرگ دارد. نیا، در محاکمات جنایات جنگی در دادگاه جنایی بین المللی مربوط به یوگسلاوی سابق (ICTY) شرکت داشته و نمایندگی وزرای دولت سابق بوسنی و کوزو را پیش از محاکمه، در دوران محاکمه و استیناف به عهده داشته است. نیا، در بررسی های مقدماتی پیش از دادگاه جنایی بین الملل (ICC) در رابطه با اتهام جنایت علیه بشریت در سال ٢٠٠٧/٢٠٠٨ در جریان خشونت های پس از انتخابات در کنیا همکاری داشته است.
گیسو نیا، مدرک حقوق خود را از دانشکده حقوق کمدن - دانشگاه راتگرزدریافت کرده است. وی، به سخنرانی و انتشار گسترده مقالات در باره توسعه عدالت کیفری بین المللی در آی سی تی وای، آی سی سی و دادگاه ویژه سیرالئون و هم چنین حاکمیت قانون در دوران انتقالی و وضعیت حقوق بشر در ایران ادامه داده است. جان کوپر(انگلستان)

جان کوپر وکیل ارشد بریتانیائی و رشته تخصصی وی حقوق بشر و حقوق جنایی است. وی، عضو کانون وکلای انگلستان و ولز است.
جان کوپر، از سال ١٩٩٦رییس اتحادیه علیه ورزش های بیرحمانه بوده است. وی، از سال ٢٠١١ پروفسور افتخاری حقوق در دانشگاه کاردیف است. کاوه شهروز(کانادا)

کاوه شهروز، وکیل مقیم تورنتو کانادا است. فعالیت های حقوقی کاوه، بر روی تضمین مطابقت اعمال شرکت ها با هنجارهای بین المللی حقوق بشر متمرکز است. کاوه، مدتی مشاور ارشد سیاست حقوق بشر در وزارت امور خارجه کانادا بوده است. شهروز، از دانشگاه تورنتو فارغ التحصیل شده و دوره عالی رشته حقوق را در دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد طی کرده است. کاوه شهروز، در دوران تحصیل اش در هاروارد، سردبیر ارشد مجله حقوق بشر دانشگاه هاروارد بود. وی، مقالات متعددی در باره حقوق بشر در ایران منتشر کرده است.نانسی هورماشیا(آمریکا)

دکتر نانسی هورماشیا، فارغ التحصیل دانشگاه حقوق هوستون است. نانسی، از سال ١٩٨٢، دارای بیش از سی سال تجربه وکالت در زمینه دفاع از حقوق بشر بین المللی و فعالیت حقوقی در رابطه با امور مهاجرت و پناهندگی غیرآمریکائی ها در ایالات متحده آمریکا است. وی، عضو موسس و عضو مدافعان حقوق بشرامید در شهر برکلی ایالت کالیفرنیا است. نانسی، عضو هیئت مدیره ائتلاف زنان آسیا و خاورمیانه است. هورماشیا، در سال ٢٠٠٢ رهبری هیئت اعزامی به جنین فلسطین برای بررسی موارد نقض حقوق بشر توسط وزارت دفاع اسرائیل را بر عهده داشت.
نانسی هورماشیا، رهبری هیئتی را که انجمن بین المللی وکلای دموکراتیک برای دیدار از پناهندگان و زندانیان سیاسی فلسطینی سازماندهی کرده بود، به عهده داشت. این هیئت، اسناد سفرهای حقیقیت یاب را همراه با گزارش و فیلم به سازمان ملل، اتحادیه عرب و پارلمان اروپا، ارائه داد. 
نانسی در هیات هایی که در سال های ١٩٧٧ و ١٩٧٨ جهت دیدار با نمایندگان نهادهای مدنی و خانواده زندانیان سیاسی به ایران سفر کرد، عضویت داشت.